עדכון מיום 23/4/20

הודעות המועצה • 23/4/2020 כניסות

שלום לכולם,

1. מצ"ב תמונת מצב יומית. מס' החולים המאומתים בישובי לב השרון ירד לחמישה חולים.

2. מצ"ב תקציר ההנחיות של משרדי הממשלה ופעולות המועצה לקראת יום הזיכרון ויום העצמאות:

יום הזיכרון:

א.     יום הזיכרון לחללי צה"ל ונפגעי פעולות האיבה מצוין ביום שלישי, ה-28 באפריל 2020,יש להימנע מהגעה לבתי העלמין.

ב.      בהתאם להנחיות, בערב יום הזיכרון וביום הזיכרון (החל מיום ב' , ה-27 באפריל בשעה 16:00), לא תתאפשר יציאה מהבית לשם ביקור בבתי עלמין ואתרי הנצחה. ניתן להגיע לבתי העלמין עד לערב יום הזיכרון, יום שני, ה-27 באפריל 2020, בשעה 16:00. בעת ההגעה יש להקפיד לשמור על הנחיות משרד הבריאות וכללי הריחוק.

ג.      ביום הזיכרון יתקיימו בישובים טקסים מקוונים.

ד.      מידי שנה ביום הזיכרון מגיעים עובדי המועצה לכל בתי העלמין בארץ בהם טמונים חללים תושבי המועצה, ומניחים נר זיכרון על קברם. השנה בשל ההנחיות, מסורת זו לא תוכל להתקיים ובמקומה יחולקו ערכות זיכרון לבתי המשפחות השכולות של חללי לב השרון.

ה.     משתפים אתכם ביוזמה ארצית במסגרתה מתנדבי איחוד הצלה יקראו קדיש, ידליקו נר סמוך לקברי הנופלים ויתייחדו עם זכרם.
משפחות שכולות שנבצר מהן לפקוד את קברי הבנים והבנות ותהיינה מעוניינות בעזרה, מוזמנות לפנות דרך אתר איחוד הצלה בקישור הבא:
www.1221.org.il/remember להשאיר פרטים ולבקש שמתנדבי איחוד הצלה יגיעו לחלקת הקבר לחלוק כבוד ליקיריהן.

יום העצמאות:

א.     יום העצמאות ה-72 למדינות ישראל, יצוין ביום רביעי, ה-28 באפריל 2020, ה' באייר תש"פ. השנה, התקנות שאישרה הממשלה במסגרת המאבק בהתפשטות בנגיף הקורונה – אוסרות על יציאה מהבית וקיום חגיגות מרובות משתתפים, כדי שלא לסכן את עצמנו ואת היקרים לנו. במשרד הבריאות שבים ומדגישים כי על האזרחים לחגוג את יום העצמאות בבתיהם.

ב.      התקנות שאושרו קובעות כי החל מערב יום העצמאות, יום ג׳, 28 באפריל 2020 בשעה 17:00 ועד ליום ד׳, 29 באפריל 2020, בשעה 20:00, ניתן יהיה לצאת מהבית רק לצורך הצטיידות בתרופות ובמוצרים חיוניים וקבלת שירותים חיוניים בתחום יישוב המגורים. במידה ששירותים אלו לא קיימים ביישוב המגורים, אפשר לקבל אותם ביישוב הסמוך.

ג.      בטווח הזמנים הזה תופסק פעילות התחבורה הציבורית, למעט מוניות והסעות עובדים, ולא תתאפשר יציאה מהבית לשם רכישת מזון. כן תתאפשר יציאה מהבית להתאווררות ופעילות גופנית בקרבת הבית, בהתאם לתקנות).

ד.      המועצה יזמה חלוקת ערכות "חדר בריחה" ליום העצמאות. משפחות עם ילדים בכיתות ג'-יב', מוזמנים להגיע למזכירויות הישובים לקבל את הערכה.

ה.     ביום ראשון, יחלקו עובדי המועצה כמאה חבילות מהבית לבסיסים השונים ברחבי המדינה, לחיילים תושבי לב השרון ולחיילים בודדים.

ו.      בהזדמנות זו אני מבקש להוקיר את פעילותו של יו"ר יד לבנים אלי בן שם, תושב משמרת, שידליק משואה בטקס הדלקת המשואות ביום העצמאות. גאים ושמחים בבחירתו.

3. בימים אלו מתקיימים חיסוני תלמידים לחצבת ושעלת ע"י משרד הבריאות בשני מוקדים במועצה. מצ"ב תמונה                   

4. חקלאות- גוייסו מתנדבים לסייע לחקלאים בישובי המועצה. חקלאים המעוניינים מוזמנים לפנות לשחר כפיר 0523734066 או לרווי דפני 0523436013

בברכה,

עמיר ריטוב

ראש המועצה

2304-22304-1תמונת מצב 23.4