מידעון מועצה 12/2017

הודעות המועצה • 3/12/2017 כניסות

 

 

From: levhasharon@vpcontact.com [mailto:levhasharon@vpcontact.com] On Behalf Of מועצה אזורית לב השרון
Sent: Thursday, November 30, 2017 4:03 PM
To: vaad_mekomy@014.net.il
Subject: מידעון 12/2017

 

 

 

דצמבר 2017

 

 

חדשות המועצה

 

 

המאבק בהעתקת שדה התעופה מהרצליה הגיע לכנסת

ראש מועצת לב השרון בוועדת הפנים של הכנסת: "אנחנו מתנגדים להקמת שדה תעופה באזורנו ולקיום ההליך בות"ל. יש למצוא חלופה ראויה ונכונה יותר ולא להתנהל בהיסטריה"
ראש המועצה האזורית לב השרון, עמיר ריטוב, השתתף ביום ראשון, 19/11 בדיון בוועדת הפנים של הכנסת בנושא שדה התעופה בהרצליה והפגמים שנפלו בתהליך התכנוני לבחירת חלופה לשדה התעופה. בדיון, הציג ריטוב את התנגדותו הנחרצת להקמת שדה תעופה באזור לב השרון ואת התנגדותו לעצם קיום התהליך בות"ל. ריטוב הציג גם את עמדותיהן של מועצות נוספות בתור מי שעומד בראש מרכז המועצות האזוריות.
במהלך הדיון בראשות ח"כ דוד אמסלם, אמר ראש המועצה עמיר ריטוב: "תפקידו של הות"ל הוא לקדם תשתיות לאומיות במהירות, אבל זה לא המקרה כאן. יש את כל הזמן שבעולם לבדוק לעומק את כל החלופות ולא לעשות זאת בהיסטריה במסגרת הות"ל. הרצליה לא רוצה לפנות את שדה התעופה ומצד שני חיפה רוצה לקבל אותו אליה. אני מציע שנשקול את הכל לאט ובאחריות ואני מדבר בשם המועצה בראשה אני עומד ומועצות נוספות באזור. אנחנו רוצים למצוא חלופה ראויה ונכונה יותר שתשרת את כלל האינטרסים של כולם".
כזכור, לאחרונה הוחלט על העתקת שדה התעופה האזרחי בהרצליה למקום אחר, כאשר אחת החלופות הנבחנות היא העתקתו למועצה אזורית לב השרון. למרות שמדובר בשדה תעופה אזרחי ללימוד טיס אזרחי, ההליך מתנהל בות"ל, האחראי לקידום תשתיות לאומיות, שלא אמור לדון בהליך הנוכחי.

 

 

שעת סיפור מיוחדת לילדים מיוחדים

בשבוע שעבר הגיעו נציגי המועצה לגנים המיוחדים לחלק שי מתנת המועצה האזורית לב השרון לכל ילד.
כל ילדי הגנים קיבלו שי מיוחד מהמועצה- תיק ספריה עם סימניה וחמישה ספרים שיוצגו בהמשך הפרויקט השנה במטרה שיוכלו להתיידד עם הסיפור ולהגיע לשעת הסיפור הבאה כשהם יודעים למה לצפות.
זו השנה החמישית שהמיזם ״שעת סיפור מיוחדת״ החדשני והראשון מסוגו בארץ מתקיים במועצה, במסגרתו מספרי סיפורים מנגישים עבור הילדים את הסיפור, בעוד שהוריהם נפגשים זה עם זה ומחליפים מידע וחוויות.
לאחר שהילדים שומעים את הסיפור מתקיימת  פעילות יצירה, אותה מעבירות הגננות של הגנים המיוחדים בעזרת מתנדבים- תלמידים מבית הספר "לב הפרדס".
התלמידים המתנדבים עוברים הכשרה וחשיפה לתחום הצרכים המיוחדים כפרויקט שנתי אשר עוסק ב"הנגשה אנושית" ובשבירת מחסומים.

 

 

יום בריאות לקשיש התקיים בלב השרון

במסגרת חודש הזקן הבינלאומי, קיימה המועצה האזורית לב השרון יום בריאות לגמלאי המועצה בהשתתפות רופאים, אחיות ואנשי מקצוע נוספים.
החודש מצוין ברחבי העולם חודש הזקן הבינלאומי וגם במועצה האזורית לב השרון ציינו את היום המיוחד בשלל פעילויות לקשישים. קשישי המועצה נהנו מטיול באזור ניצנה וקדש ברנע, מיום ספורט אתגרי וגם מיום בריאות מיוחד שעסק בסוגיות רפואיות הקשורות לגיל, במסגרתו הרצו בפניהם רופאים, אחיות, קלינאית תקשורת ופיזיותרפיסטית. לאחר ההרצאות והשיח שהתקיים לאחריהן, נערכה שירה בציבור להנאת המשתתפים. בשבוע הבא יצאו הגמלאים לנוח מהחודש האינטנסיבי שעבר עליהם וינפשו במלון בים המלח, שם יסכמו את הפעילות.
ראש המועצה, עמיר ריטוב: "אנו מחבקים את גמלאי לב השרון. במועצה שלנו כל קבוצת גיל מקבלת את השירותים המותאמים לה ואת תשומת הלב המיוחדת לה, כך גם הגמלאים שלנו, שנהנו מפעילויות רבות, מגוונות ומעשירות המותאמות במיוחד להם ולצרכיהם".

 

 

מרוץ חצי מרתון השרון 2017

מרוץ חצי מרתון השרון ה-5 התקיים ביום שישי, 24.11.17
האתגר העכשווי של רשויות קטנות הוא להצליח להיות אפקטיביות. מדינות רבות בעולם מקדמות שיתופי פעולה אזוריים לניצול יתרון הגודל. לכן חברו יחד 3 הרשויות: מ.א. לב השרון, מ.מ. תל-מונד ומ.מ. קדימה-צורן.
כחלק מאסטרטגיה אזורית ובברכת הדרך של ראשי הרשויות כשבראשם עמיר ריטוב – ראש מועצה אזורית לב השרון, החליטו לאחד כוחות ולארגן אירוע אזורי משותף.
באירוע מרוץ חצי מרתון השרון, לקחו חלק כ-3,200 רצים!
המרוץ התקיים בארבעה מקצים: 21 ק"מ (מקצה תחרותי), 10 ק"מ (מקצה תחרותי), 5 ק"מ (מקצה תחרותי), 2 ק"מ (מרוץ עממי לילדים). נקודת הזינוק לכל המקצים התחילה במתנ"ס תל מונד ועברה דרך יישובי לב השרון וקדימה-צורן.  המסלולים משלבים ריצה לאורך כבישים ונוף פסטורלי כפרדסים ושדות.
במקצה 5 ק"מ, זכה אורי שינברג משער אפרים במקום השלישי בתוצאה 19:13 דק' והוא בן 11 בלבד!
ברכות לזוכים ולמשתתפים שלקחו חלק באירוע אזורי זה.
נתראה בשנה הבאה!

 

 

הרצאות משפט וקהילה

ביום ראשון ה-26.11.17 התקיימה ההרצאה השנייה בסדרת ההרצאות משפט וקהילה.

הסדרה המוגשת לציבור כשיתוף פעולה בין צוות משאבי קהילה של המחלקה לשרותי רווחה וקהילה, הספריה האזורית של לב השרון וועדת הקשר לב השרון של לשכת עורכי הדין במחוז מרכז.

 

עו"ד אבי חימי ממונה מחוז מרכז בלשכת עורכי הדין דיבר על מאחורי הקלעים של המשפט הפלילי במסגרת פרויקט "משפט וקהילה" של מחוז מרכז בלשכת עורכי הדין בשיתוף מועצה אזורית לב השרון, והתייחס לנושאים הבוערים במשפט הפלילי, החוק הצרפתי, פרשת זדרוב, חקירות אנשי ציבור, חוק דרומי, אחוזי

הרשעה בבתי המשפט ועוד.

 

הצטרפו אלינו להרצאה הבאה בסדרה ב31.12.17 בנושא "לשון הרע ברשתות החברתיות" אותה יעביר עו"ד שלומי וינברג, יו"ר (משותף) ועדת לשון הרע ארצית בלשכת עורכי הדין, משרד עו"ד שלומי וינברג, מחבר הספר "מורה דרך לתביעות לשון הרע". 

 

 

ערב לציון היום הבילאומי למאבק באלימות נגד נשים

ב27.11.17 ציין פורום נשים לב השרון את היום הבינלאומי למאבק באלימות נגד נשים.
הערב התקיים בספריה האזורית בלב השרון.
התושבים והתושבות שהגיעו לערב זה, סיירו בתערוכת הצילומים והמיצגים "חוסר עיניין לציבור" של האומנית לירון דרייר דנצינגר, ולאחר מכן שמעו הרצאה מרתקת על סיפור הפגיעה האישי שלה.

 

 

אירועים

 

 

 

 

 

 

 

 

סיור לירושלים

14.12.17 יום ה', סיור לירושלים "חיים של אחרים בירושלים של פעם" במסגרת קתדרה בלב

עלות הסיור 140 ₪

להרשמה – מדור חוגים והעשרה 09-7960231

 

 

 

 

 

 

סינמה לב השרון

27.12.17 יום ד' 20:00

עלות 30 ₪

שם הסרט יפורסם בהמשך  

להזמנת כרטיסים  – מדור חוגים והעשרה 09-7960231

 

 

לשון הרע ברשתות חברתיות

יום א' 31.12.2017 בשעה 19:30

במסגרת סדרת ההרצאות "משפט וקהילה" תתקיים הרצאתו של עו"ד שלומי וינברג, יו"ר (משותף) ועדת לשון הרע הארצית בלשכת עורכי הדין, משרד עו"ד שלומי וינברג, מחבר הספר "מורה דרך לתביעות לשון הרע"

 

בספריה האזורית לב השרון

הכניסה חופשית - בהרשמה מראש 09-7613702/3 

לשימוש במעלית נא להתקשר: 09-7613702/3

 

 

 

 

 

 

 

ההרשמה לקורס פסיכומטרי למועד אפריל בעיצומה

לפרטים נוספים מוזמנים ליצור קשר עם מרב מגן, מנהלת מרכז הצעירים

09-7960230 / 058-5551449 

 

 

    ​    ​

 

מעניין אותך אבל לא פנוי/ה כרגע? בחר/י מתי לקבל את זה שוב:

מחר בבוקר | מחר בצהריים | מחר בערב

להתראות בניוזלטר הבא...

 

 


אם אינכם רואים מייל זה, אנא לחצו כאן


הודעה זו נשלחה אל
vaad_mekomy@014.net.il מאת meidaat.library@gmail.com

עדכן פרופיל/כתובת מייל | הסרה | דיווח על שימוש לרעה

נשלח באמצעות smoove   פלטפורמת שיווק מבית V.I.Plus